Na czym polega rehabilitacja kręgosłupa?

Rehabilitacja kręgosłupa Kraków rekomendowana jest przede wszystkim w przypadku bólów reumatycznych, urazowych, neurogennych czy zwyrodnieniowych. W najprostszym możliwym ujęciu polega na tym, że pacjenci poddają się zabiegom, a także wykonują określone ćwiczenia.

Manipulacje stawów

W najprostszym możliwym ujęciu stosowane są w celu bardzo szybkiego uruchomienia zablokowanych stawów. Polegają na przyłożeniu do danego stawu impulsu cechującego się dużą szybkością oraz bardzo małą amplitudą.

Neuromobilizacja

Jest to z kolei metoda terapeutyczna, która obejmuje tkanki miękkie, czyli tkankę tkanki otaczające układ nerwowy czy tkanki nerwowe. Ponadto zdecydowanie poprawia ona elastyczność, neuromechanikę czy ruchomość nerwów. Skupia się przede wszystkim na uruchamianiu oraz napinaniu nerwów, dzięki wykonywaniu właściwych kombinacji ruchowych.

Masaż poprzeczny

Omawiany rodzaj masażu nie tylko zmniejsza napięcie tkanek, jak i poprawia ich ruch względem siebie. Należy mieć świadomość, że masaż poprzeczny polega na rozcieraniu tkanek w kierunku poprzecznym do włókien mięśnia. W ten sposób zarówno poprawia się ukrwienie, jak i ruchomość określonego obszaru. Nie można zapomnieć, że nastąpi także złagodzenie dolegliwości bólowych. Warto postawić na renomowany gabinet.