Co dokładnie warto wiedzieć o rehabilitacji?

Rehabilitacja Białołęka w najprostszym możliwym ujęciu jest zespołem działań, których celem jest poprawa lub przywrócenie funkcji rodzinnych, biologicznych oraz społecznych.

Jakie można wyróżnić wskazania do omawianej rehabilitacji?

Jest ona zalecana w przypadku przebytych urazów i kontuzji, wad wrodzonych, wad postawy, chorób neurodegeneracyjnych, dolegliwości poporodowych i ciążowych, przebytego zawału serca, leczenia otyłości.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje i metody rehabilitacji?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie można wyróżnić rehabilitację w trybie stacjonarnym, ambulatoryjnym, dziennym. Można również zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się rehabilitacja w domu pacjenta.

Godny uwagi jest fakt, że obecnie wszystkie metody rehabilitacji są dobierane indywidualnie do poszczególnych pacjentów. Należy mieć świadomość, że obejmują one masaże, ćwiczenia ruchowe, krioterapię czy ćwiczenia w wodzie.

Jak wybrać odpowiedniego rehabilitanta?

Nie jest rekomendowane przed podjęciem ostatecznej decyzji sugerowanie się ceną. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na stosunek jakości do ceny. Ponadto warto sprawdzić, jaką opinię mają poszczególni rehabilitanci. Można zapytać członków rodziny i znajomych, czy znają specjalistę, którego mogliby polecić.