Nocne podjadanie to częsta przypadłość osób, które mają problemy z wagą. Lekarze coraz częściej zastanawiają się jaki wpływ na odchudzanie i odżywianie ma pora i długość snu. Wiele badań wskazuje, że wszystkie te czynniki są ze sobą ściśle powiązane. Ale nie martw się znamy metody, które pomogą Ci pozbyć się problemu podjadania w nocy. Wystarczy wprowadzić kilka zmian do swojego życia a utrata wagi stanie się łatwiejsza jak nigdy dotąd.

Nocne podjadanie wynika z tego, że nie czujesz głodu w godzinach porannych. Wpływ na jedzenie w nocy może mieć też bezsenność i silny stres w ciągu dnia. To wszystko powoduje, że zaczynasz jeść bardzo dużo kalorii w ciągu całego dnia. Ciężko będzie Ci zapanować nad wagą jeśli w nocy będziesz się objadała jak szalona a nad ranem nie będziesz miała na nic ochoty. Podjadanie nocne sprawia, że nie masz szans na upilnowanie prawidłowej wagi.

Naukowcy zauważyli, że silny stres w ciągu dnia ma związek z podjadaniem w nocy. Jeśli wieczorem zjesz dużo węglowodanów, to Twój organizm wyprodukuje bardzo dużo serotoniny. Ona spowoduje, że przez cały dzień a także wieczorem nie będziesz mogła się na niczym skupić ani skoncentrować. Ale spokojnie, nie denerwuj się, są metody, które pomogą Ci zapanować na tymi wszystkimi problemami wynikającymi z podjadania w nocy.