Super Linearium na placu zabaw przy Bażantarni.

Plac  zabaw, który odwiedziliśmy niedawno, przy pierwszych przebłyskach wiosny, mieści się w Parku Przy Bażantarni. Park ten mieści się na warszawskim Ursynowie, w sąsiedztwie Al. Ken, pomiędzy stacjami metra Natolin i Kabaty, więc jest tam łatwy i dogodny dojazd metrem.

Plac zabaw jest podzielny na dwa oddzielne place – jeden dla maluszków – myślę, że do lat 4 – i drugi dla starszych i sprawniejszych, aktywnych dzieciaczków.

IMG_5215

Ma to swoje zalety – starsi nie stratują maluszków, biegając po placu i nie przepychają się z nimi na zjeżdżalniach czy labiryntach. Z drugiej strony, jak ktoś ma dwoje dzieci w różnym wieku, ciężko je ogarnąć – przecież się mama / tata / inny opiekun nie rozdwoi, pilnując dwóch lub więcej hasających szkrabów.

Na placu dla maluszków znajduje się kilka urządzeń do zabawy – klasyczna labirynto- zjeżdżalnia, huśtawki, piaskownica i małe domki z pomostami.

IMG_5205

Moim zdaniem, szału nie ma, dodatkowo ten placyk jest bardzo, bardzo mały. Biorąc pod uwagę to, że takich szkrabów zawsze pilnuje jakiś dorosły, minimum jeden, to komfort przebywania tam, w taki słoneczny dzień jak dziś, jest niski. Przepychasz się z innymi rodzicami i uważasz na dzieciaczki, musisz mieć oczy dookoła głowy, żeby kogoś nie nadepnąć. Placyk jest ogrodzony, więc maluszek nie opuści go samodzielnie, ale nie zawsze i nie każdy zamyka za sobą drzwi furtki.

IMG_5228

Na drugim placu jest zdecydowanie więcej miejsca i większe urządzenia i zjeżdżalnie do zabawy. Niektóre są naprawdę wymagające i trzeba się nieźle wysilić, żeby się wdrapać na górę. Mnie osobiście zaciekawiły te kolorowe kulki, wzmacniające równowagę i ogólną sprawność fizyczną dzieciaków.

IMG_5197

Zaraz obok placu dla starszaków, na oddzielnej powierzchni, już nieograniczonej ogrodzeniem, znajduje się genialne Linearium. Co to jest? To park pajęczyn do wspinania, połączonych ze sobą pomostami linowymi. Uwielbiam takie konstrukcje – niestety dla mojego syna jeszcze nieosiągalne, bo raczej przeznaczone dla nieco starszych. Na pewno jednak wrócimy tutaj.

IMG_5216

Powierzchnia obu placyków jest w większości wyłożona tartanem, a Linearium piaskiem. Plac mieści się w parku, jak pisałam wyżej, co sprawia, że w upalny dzień będzie można się ukryć w cieniu drzew lub oddalić się od zgiełku, z dala od placu zabaw- niektóre maluchy, pewnie po zabawie, jeszcze będą potrzebować drzemki. Wszędzie znajdują się ławeczki, na których można przysiąść i coś przekąsić. W okolicy znajduje się także wiele miejsc, w których można zjeść coś konkretniejszego, lub napić się kawy i posmakować czegoś słodkiego.

Polecam wybrać się do tego parku, gdzie wyjątkowym i wyróżniającym miejscem jest właśnie Linearium.

Komentarze