Genialny sprzęt do zabawy dla aktywnych dzieci za 6,99 pln i 5 pomysłów na wykorzystanie.

Kupiłam dzisiaj genialny sprzęt dla aktywnych dzieciaków i dorosłych. Dawno nie byłam tak dumna z zakupu, który wspiera moją filozofię na aktywne spędzanie czasu z dziećmi. A do tego idzie wiosna, więc wszelkie pomysły na urozmaicenie tego czasu są mile widziane. Co ważne, zakup nie rozerwał mojego budżetu domowego. A oto mój zakup weekendu:

DSC_9857

Są to plastikowe słupki do ustawiania np. slalomu rowerowego. W komplecie są 4 sztuki i genialne w nich jest to, że są malutkie i zmieszczą się na wycieczkę do plecaka, czy wózka dziecięcego, jeśli spacerujecie z więcej niż jednym dzieckiem. Mają 17 wysokości i są niebiańsko lekkie. I kosztowały 6,99 pln. To zalety, a wada jest taka, że nie są z betonu, więc nie są niezniszczalne. Moje, jak widzicie, są w jaskrawym żółtym kolorze.

Oczywiście od razu przeszliśmy do zabawy nimi.

 

DSC_9847

Jak można je wykorzystać do wspólnej zabawy? Poniżej minimum 5 moich pomysłów:

  1. Klasyczny slalom – obecnie w wykonaniu mojego syna na rowerku biegowym, ale oczywiście starsze dzieci mogą jeździć na hulajnodze, deskorolce, rolkach. Dodatkowo można wprowadzić formę rywalizacji i starszaki mogą wykonywać go na czas.
  2. Bieganie slalomem wokół słupków, stylem dowolnym i z pomiarem czasu.
  3. Odmierzanie odległości słupkami i wyścig biegowy, od jednego słupka do drugiego.
  4. Jeśli macie sterowane autko, także możecie pojeździć nim wokół słupków.
  5. Można je ustawić na trawie i przeskakiwać przez nie.

Polecam, bo to świetny drobiazg do uatrakcyjnienia pobytu na dworze i zaktywizowania do ruchu wszystkich w rodzinie, bez względu na wiek.

Anka Parzyszek / dzieciakinatrzepaki.pl

DSC_9873

 

Komentarze